Oversættelse af "make-up" til tysk

Make-up, Schminke er de bedste oversættelser af "make-up" til tysk.

make-up
+ Tilføj

ordbog for dansk-tysk

  • Make-up

    noun neuter

    Hvis hun ikke bruger make-up, føler hun sig sikker uden.

    Trägt sie kein Make-up, so hat sie auch ohne diese Zutat ein Gefühl des Selbstvertrauens.

  • Schminke

    noun masculine

    Ordner du din make- up i mørke nu?

    Schminkst du dich im Dunkeln?

  • Vis algoritmisk genererede oversættelser

Automatiske oversættelser af " make-up " til tysk

  • Glosbe

    Glosbe Translate
  • Google

    Google Translate
Tilføj

Oversættelser af "make-up" til tysk i kontekst, oversættelseshukommelse